Huawei Mate 20 lite (половен)


Спецификации Цена:8.500ден.
Екран и Резолуција 6.3'' 1080 x 2340 pixels
Платформа Android 8.1 (Oreo); EMUI 8.2
Chipset Hisilicon Kirin 710 (12 nm)
Меморија 64 GB, 4GB RAM
Главна Камера 20/2MP, 1080p@30fps
Селфи Камера 24/2MP, 1080p@30fps
Батерија Non-removable Li-Ion 3750 mAh battery