Samsung Galaxy A20e


Спецификации Цена:8.500ден.
Екран и Резолуција 5.8" 720 x 1560 pixels
Платформа Android 9.0 (Pie); One UI
Chipset Exynos 7884 (14 nm)
Меморија 32 GB, 3 GB RAM
Главна Камера 13 MP/5 MP, 1080p@30/60fps
Селфи Камера 8 MP
Батерија Non-removable Li-Po 3000 mAh battery