Samsung Galaxy A50 (половен)


Спецификации Цена:/ден.
Екран и Резолуција 6.4" 1080 x 2340 pixels
Платформа Android 9.0 (Pie)
Chipset Exynos 9610 (10nm)
Меморија 64 GB, 4 GB RAM
Главна Камера 25 MP/8 MP/5 MP, 1080p@30fps
Селфи Камера 25 MP, 1080p@30fps
Батерија Non-removable Li-Po 4000 mAh battery