Samsung Galaxy A7 (2018) (половен)


Спецификации Цена:/ден.
Екран и Резолуција 6.0'' 1080 x 2220 pixels
Платформа Android 8.0 (Oreo)
Chipset Exynos 7885 Octa (14 nm)
Меморија 64GB, 4GB RAM
Главна Камера 24MP/8 MP/5 MP, 1080p@30fps
Селфи Камера 24MP, 1080p@30fps
Батерија Non-removable Li-Po 3300 mAh battery