Samsung Galaxy Note 8 (половен)


Спецификации Цена:13.900ден.
Екран и Резолуција 6.3'' 1440 x 2960 pixels
Платформа Android 7.1.1 (Nougat)
Chipset Exynos 8895 Octa (10 nm) - EMEA
Меморија 64GB, 6GB RAM
Главна Камера 12MP/12 MP, 2160p@30fps
Селфи Камера 8MP, 1440p@30fps
Батерија Non-removable Li-Ion 3300 mAh battery