Xiaomi Redmi 6A


Спецификации Цена:/ден.
Екран и Резолуција 5.45" 720 x 1440 pixels
Платформа Android 8.1 (Oreo); MIUI 9.0
Chipset Mediatek MT6761 Helio A22 (12 nm)
Меморија 16 GB, 2 GB RAM
Главна Камера 13 MP, 1080p@30fps
Селфи Камера 5 MP
Батерија Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery